Rezultate

Promovabilitate la sfârșitul anului școlar 2022-2023

Clasele Preg.- IV: 94,23%
Clasele V- VIII: 93,48%
La nivelul școlii: 93,87


La Evaluarea Națională clasa a VIII-a 2023:
    Lb. şi lit. Română: 100% 
    Matematică: 100%

Procentul de promovabilitate privind media la Evaluarea Națională 100%

 

Promovabilitate la sfârșitul anului școlar 2021-2022

Clasele Preg.- IV: 98.04%
Clasele V- VIII: 98,25 %
La nivelul școlii: 98,15%


La Evaluarea Națională clasa a VIII-a 2022:
    Lb. şi lit. Română: 100% 
    Matematică: 100%

Procentul de promovabilitate privind media la Evaluarea Națională 100%

 

Promovabilitate la sfârșitul anului școlar 2020-2021

Clasele Preg.- IV: 96,23%
Clasele V- VIII:  98,51%
La nivelul școlii: 97,50%


La Evaluarea Națională clasa a VIII-a 2021:
    Lb. şi lit. Română: 100% 
    Matematică: 72,72%

Procentul de promovabilitate privind media la Evaluarea Națională 81,81%

 

Premii în anul școlar 2023-2024

 

Concursul Interjudețean „Sărbătoarea Crizantemelor”– Flămânzi (Botoșani)

    Locul I- Popa Miruna, secțiunea pictură

                    – Vintilă Simona, secțiunea colaj

                    Dicoi Maia, secțiunea colaj

    Locul II- Dragoș Alexandru, secțiunea pictură

                      – Micu Cristian, secțiunea pictură

                      – Miclea  Antonia, secțiunea pictură

                      – Dragoş Larisa, secțiunea desen

                      – Tolciu Emanuela, secțiunea pictură

                      – Bera Sebastian, secțiunea pictură

                      – Bera Sabrina, secțiunea pictură

                      – Bera Gabriel, secțiunea pictură

                      – Dicoi Natalia, secțiunea pictură

                      – Dragoș Anais, secțiunea colaj

                      – Roșian Adelina, secțiunea pictură

                      – Voicu Alexandra, secțiunea pictură

                      – David Ștefan, secțiunea desen

    Locul III- Bera Nicoleta, secțiunea desen

                       – Popa Marius, secțiunea desen

                      – David Ciprian, secțiunea pictură

                       – Dragoş Alexandru, secțiunea pictură

                       – Răulea Ştefania, secțiunea pictură

                       – Bera Andrei, secțiunea pictură

                       – Răulea Ștefania, secțiunea colaj

                       – Gîndilă Maria, secțiunea pictură

                      – Popa Narcis, secțiunea pictură

                      – Popa Alexia, secțiunea desen

 

Premii în anul școlar 2022-2023

 

Concursul Național de reviste școlare– Focșani

    Locul II- Revista școlii „Floare de colț”

 

Concursul Național Online „Să nu ne uităm eroii!”– Oficiul Național pentru Cultul Eroilor

    Locul II- Joarză Natalia-Georgiana

     Locul III- Cinăzan Denisa

 

Expoziția Interdisciplinară  „România copiilor”- Palatul Național al Copiilor București

    Locul II- Natea Andreea, secțiunea desen

    Locul III- Bera Nicoleta, secțiunea desen

    Mențiune- Bera Rareș, secțiunea desen

    Premiul pentru creativitate – Dragoș Larisa, secțiunea desen

 

Concursul Școlar Regional de creație plastică din folclorul și istoria României „Odată … ca niciodată”- Sibiu

    Locul III- Micu Cristian-Andrei, secțiunea pictură

 

Simpozionul Regional „Carmen Sylva”- Botoșani

    Mențiune- Joarză Natalia, secțiunea artă plastică și religioasă

    Premiul special- Mitea Sava, secțiunea artă plastică și religioasă

 

Concursul Regional  „Mari dascăli și oameni de știință- In memoriam Simion Mehedinți”- Galați

    Premiul special– Boabeș Cristian, secțiunea eseu

 

Concursul Național  „Familia mea”- Timișoara

    Locul I- Bunescu Claudia, secțiunea poezie

    Locul II- Popa Alexia, secțiunea poezie

    Mențiune – Secășan Iuliana, secțiunea poezie

 

Concursul Regional  „Zâmbet pentru mama”- Baia Mare

    Locul II- Secășan Bianca, secțiunea creație plastică

                     David Ramona, secțiunea creație plastică

    Locul III- Comăniciu Sonia, secțiunea creație plastică

                       – Mitea Natalia-Alesia, secțiunea creație plastică

    Mențiune – David Ștefan, secțiunea creație plastică

                          – Dragoș Larisa, secțiunea creație plastică

                          Secășan Iuliana, secțiunea creație plastică

                          Bera Andrei, secțiunea creație plastică

 

Concursul Interjudețean „Sărbătoarea Crizantemelor”– Flămânzi (Botoșani)

    Locul I- Popa Miruna, secțiunea pictură

                    – Tolciu Emanuela, secțiunea colaj

    Locul II- Dragoș Alexandru, secțiunea pictură

                      – Micu Cristian, secțiunea pictură

                      – Mihălțan Paul, secțiunea pictură

                      – Șoima Lorena, secțiunea pictură

                      – David Ramona, secțiunea desen

                      – Gîndilă Maria, secțiunea pictură

                      – Bera Sebastian, secțiunea colaj

                      – Bera Gabriel, secțiunea colaj

    Locul III- Bera Andrei, secțiunea pictură

                       – Dicoi Simona, secțiunea pictură

                      – Mitea Andreea, secțiunea referat

                       – Voicu Alexandra, secțiunea pictură

                       – Mitea Alesia, secțiunea desen

                       – Mitea Sava, secțiunea desen

                       – Răulea Ștefania, secțiunea colaj

                       – Ogner Raul. secțiunea colaj

    Mențiune– Comăniciu Sonia

                         – Joarză Natalia, secțiunea desen

                         – Popa Alexia, secțiunea desen

                        – Dicoi Natalia, secțiunea colaj

 

Premii în anul școlar 2021-2022

 

Concursul Național de reviste școlare– Focșani

    Locul II- Revista școlii „Floare de colț”

 

Olimpiada Satelor Sibiene, etapa județeană la matematică

    Mențiune- Minea Maria

                         – Natea Andreea

 

Concursul Național  „Credință și Literatură exprimată prin pictură”- Mizil

    Locul III- Dragoș Larisa, secțiunea pictură

 

Simpozionul Regional  „Carmen Sylva”- Botoșani

    Mențiune- Hutter Tobias, secțiunea artă plastică și religioasă

                         – Natea Nicoleta, secțiunea artă plastică și religioasă

 

Expoziția Concurs  „Bine ai venit primăvară”- Recaș

    Locul I- Hutter Tobias, secțiunea desen

    Locul II- Micu Cristian, secțiunea desen

    Mențiune- Cernat Cosmin, Oltean Nicoleta, Șoroștinean Radu, Dragoș Larisa, David Ramona, secțiunea desen

                           Bulea Vasile, Bera Andrei, Mitea Alesia, Scheau Teodora, Popa Marius, secțiunea abilități manuale

 

Concursul Național  „Familia mea”- Timișoara

    Locul I- Natea Andreea, secțiunea poezie

                   – Secășan Iuliana, secțiunea poezie

                   Mitea Alesia, secțiunea poezie

   Locul II- Comăniciu Sonia, secțiunea poezie

    Locul III- Minea Maria, secțiunea poezie

    Mențiune- David Ramona, secțiunea poezie

 

Concursul Național Interdisciplinar  „Bucuria Crăciunului”- Palatul Național al Copiilor București

    Locul I- Minea Maria, secțiunea desen

                   – Dragoș Larisa, secțiunea desen

                   – Gancea Paul, secțiunea desen

    Locul II- Natea Nicoleta, secțiunea desen

    Mențiune- Dragoș Luisa, secțiunea desen

     Premiul special- Dancu Lucian, secțiunea desen

                                   – Minea Maria, secțiunea desen

    Premiul pentru originalitate- Dragoș Luisa, secțiunea desen

    Premiul pt. creativitate- Bunescu Diana, secțiunea desen

 

Expoziția Interdisciplinară  „România copiilor”- Palatul Național al Copiilor București

    Locul I- Natea Andreea, secțiunea desen

                   – Dragoș Luisa, secțiunea desen

    Locul II- Natea Nicoleta, secțiunea desen

    Mențiune- Bunescu Diana, secțiunea desen

                         – Bera Nicoleta, secțiunea desen

                        – Comăniciu Sonia, secțiunea desen

    Premiul pt. originalitate- David Ștefan, secțiunea desen

    Premiul pt. creativitate- Răulea Cristian, secțiunea desen

 

Premii în anul școlar 2020-2021

 

Concursul Național dedicat comemorării Holocaustului  „Absența prezenței. Prezența absenței”- Piatra Neamț

    Locul II- Dancu Tania-Doinița, secțiunea creație literară- text diaristic

 

Concursul Național  „Mari dascăli și oameni de știință- In memoriam Simion Mehedinți”- Galați

    Locul II- Dancu Lucian, secțiunea poezie

    Locul III- Dancu Tania-Doinița, secțiunea eseu

    Premiul special- Dragoș Luisa, secțiunea poezie

 

Concursul Național  „Learning  past history for present and futur- the Holocaust”- Costești Argeș

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen și PPT

                    – Muntean Ioana-Georgiana, secțiunea PPT

                    – Popa Flavia-Valeria, secțiunea desen

                    – Popa Alexandra-Maria, secțiunea desen

                    – Dicoi Anamaria-Laura, secțiunea desen

                    – David Alexandra-Maria, secțiunea desen

                    – Boabeș Ana-Maria, secțiunea desen

 

Concursul Județean de istorie  „Sibiul eroic”- Sibiu

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea eseu

 

Concursul Național de istorie  „Familia- portretul societății”- Timișoara

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea poezie

                   – Dicoi Adriana, secțiunea poezie

                   – Cinezan Denisa, secțiunea poezie

   Locul II- Răulea Cristian, secțiunea poezie

    Locul III- Bunescu Diana, secțiunea poezie

                       – Dragoș Luisa, secțiunea poezie

    Mențiune- Gancea Andrada, secțiunea poezie

                         – Natea Andreea, secțiunea poezie

    

Concursul Național de creație artistico-plastică  „Primăvara ca o poveste”- Aiud

    Locul I- Cozma Antonia ( Grădinița Presaca), secțiunea pictură

                   – Damian Sofia (Grădinița Păuca), secțiunea pictură

                   – Micu Cristian, secțiunea colaj

    Locul II- Dragoș Alexandru, secțiunea colaj

                     – Dragoș Anais ( Grădinița Păuca), secțiunea pictură

                     – Bera Mădălina (Grădinița Păuca), secțiunea pictură

    Locul III- Natea Tatiana (Grădinița Presaca), secțiunea pictură

                      – Joarză Antonio (Grădinița Presaca), secțiunea pictură

 

Concursul Național de istorie  „Rolul și locul regelui Mihai în istorie”- Timișoara

    Mențiune- Dancu Tania-Doinița, secțiunea afiș/colaj istoric

 

Concursul Regional „Mari români”- Galați

    Mențiune- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Premiul special- Dancu Tania-Doinița, secțiunea PPT

                                       – Stanciu Alexandra, secțiunea desen

                                       – Natea Andreea, secțiunea desen

                                       – Dragoș Luisa, secțiunea desen

                                       – Bera Darius, secțiunea desen

 

Simpozion Concurs „Holocaustul, o lecție a trecutului pentru prezent”– Videle

    Locul III- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Mențiune- David Alexandra, secțiunea desen

                      – Popa Alexandra, secțiunea desen

                      – Dicoi Anamaria, secțiunea desen

 

Expoziția Interdisciplinară „România Copiilor”– Palatul Copiilor București

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Locul II- Cinăzan Denisa, secțiunea desen

    Locul III- Bulea Sorina, secțiunea desen

 

Premii în anul școlar 2019-2020

 

Concursul Național „Credință și Literatură exprimate prin pictură”– Mizil

    Locul III- Barb Andrei, secțiunea pictură

                       – Micu Cristian, secțiunea pictură

 

Concursul Regional „Mari români”- Galați

    Mențiune- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

                          – Barb Andrei, secțiunea desen

                          – Gancea Paul, secțiunea desen

 

Concursul Național de creație literară și plastică „Familia mea”– Timișoara

    Locul I- Gancea Paul, secțiunea poezie

                   – Dancu Andreea, secțiunea poezie

                   – Bunescu Diana, secțiunea poezie

    Locul II- Dragoș Luisa, secțiunea poezie

                    – Boabeș Cristian, secțiunea eseu

    Locul III- Stanciu Alexandra, secțiunea poezie

                      – Voicu Lăcrămioara, secțiunea poezie

    Mențiune- Ludoșan Darius, secțiunea poezie

                        – Cinezan Denisa, secțiunea poezie

 

Olimpiada de Matematică a Satelor Sibiene

    Mențiune – Natea Nicoleta

                      – Bunescu Diana

                      – Dragoș Luisa

                      – Popa Alexandra

 

Expoziția Interdisciplinară „România Copiilor”– Palatul Copiilor București

      Locul II- Bunescu Diana, secțiunea desen

      Locul III- Dragoș Luisa, secțiunea desen

 

Concursul  Interjudețean de istorie „Ștefan cel Mare” – Vaslui

       Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea PPT

       Locul III- Natea Nicoleta, secțiunea desen

                       – Hutter Tobias, secțiunea desen

                       – Olaru Crina, secțiunea referate

       Mențiune- Scheau Raluca, secțiunea referate

                           –  Șoaită Lavinia, secțiunea referate

                          – Cernat Cosmin, secțiunea desen

                          – Bunescu Diana, secțiunea desen

                          – Dragoș Luisa, secțiunea desen

                          – Cinezan Denisa, secțiunea desen

                          – Răulea Cristian, secțiunea desen

                          – Natea Andreea, secțiunea desen

 

Concursul  Internațional de Fantezie și Îndemânare „Culorile Toamnei” – C.C. Lipova

      Locul I – Dancu Tania-Doinița, secțiunea creație plastică

 

Concursul Județean „English Customs and Traditions” – C.T. „August T. Laurian” Agnita
     
Locul III- Șoaită Lavinia, secțiunea creație literară

 

Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică „Sărbătoarea Crizantemelor”  – Botoșani

     Locul II- Dancu Tania-Doinița, Popa Alexandra, secțiunea desen

     Locul III- Popa Flavia, Bera Darius, Natea Dănuț, Șoaită Lavinia, Hutter Markus, Scheau Veronica, Cernat Cosmin, Boabeș Cristian, Hutter Tobias, secțiunea desen

    Mențiune- Budeanu Petru, Pop Ilie, Cinezan Denisa, secțiunea desen

 

 Concursul Intejudețean de creație literară și artistico-plastică „Sărbătoarea Mărului” – Făgăraș
     Locul I- Boabeș Anamaria, secțiune desen

     Locul III- Popa Flavia, secțiunea desen

 

Premii în anul școlar 2018-2019

Concursul Național de Matematică „ LuminaMath ”

     Locul III- Dancu Diana-Maria ( clasa a VIII-a )

 

Concursul Județean de reviste școlare- Sibiu

    Mențiune- Revista școlii „ Floare de colț ”

 

Proiectul Regional „24 Ianuarie- Unirea, Națiunea a făcut-o!”– Tg. Jiu

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea PPT

 

Concursul Județean de creație literară „Satul de altă dată”– Arpașul de Jos

    Locul I- Bunescu Diana, secțiunea creație literară

    Locul II- Voicu Lăcrămioara, secțiunea creație literară

 

Concursul Interjudețean de dansuri populare „Trandafir Moldovenesc”– Grădinița cu Program Prelungit nr. 23 Botoșani

     Locul I– echipei de dansuri populare de la Grădinița Presaca

 

Concursul Interjudețean „ Ștefan cel Mare ”– Vaslui

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea PPT

    Locul II- Kuttel Philipp, secțiunea referate

    Locul III- Dancu Diana-Maria, secțiunea referate

    Mențiune- Popa Alexandra, secțiunea PPT

 

Concursul Regional „Valori Culturale Românești în context european”– Pitești

    Locul II- Dancu Tania-Doinița, secțiunea PPT

    Mențiune- Dancu Diana- Maria, secțiunea referate

                      – Joarză Andreea, secțiunea referate

 

Concursul Interjudețean de creație artistico- plastică „ Unirea văzută prin ochi se copil ”– Câmpeni

    Locul I- Joarză Antonio, secțiunea pictură

                   Bera Gabriel, secțiunea pictură

                   Gîndilă Maria, secțiunea colaj

                   Popa Miruna, secțiunea colaj

                   David Ciprian. secțiunea pictură

                   Bera Andrei, secțiunea desen

    Locul II- Popa Miruna, secțiunea desen

                     Popa Narcis, secțiunea desen

                     Bera Andrei, secțiunea colaj

 

Expoziția Interdisciplinară „România Copiilor”– Palatul Copiilor București

    Locul I- Cernat Mariana, secțiunea desen

    Locul II- Natea Nicoleta, secțiunea desen

    Mențiune- Datcu Tatiana, secțiunea desen

 

Concursul Interjudețean „ Magia Crăciunului ”– Suceava

    Mențiune- Răulea Cristian, secțiunea felicitări pictate

                         Tolciu Emanuela, secțiunea felicitări pictate

 

Premii în anul școlar 2017-2018

Concursul Regional de Folclor „  La Izvorul Dorului ”– Tălmaciu

    Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

Concursul Județean de Folclor „  Moștenire din Bătrâni ”– Avrig

    Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

 

Concursul Județean de creație plastică din folclorul și istoria României „ Odată … ca niciodată ”- Sibiu

    Mențiune- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

 

Concursul Județean de reviste școlare- Sibiu

    Mențiune- Revista școlii „ Floare de colț ”

 

Festivalul Interjudețean de Folclor „ Mândre plaiuri boicene ”– Boița

    Locul II- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

 

Concursul Interjudețean de creație plastică „ Mărțișorul- între tradiție și modernism ”- Ploiești

    Locul III- Natea Ștefan, secțiunea felicitare

    Mențiune- Popa Daria, secțiunea mărțișor

                            Vezan Andrea, secțiunea felicitare

 

Olimpiada Județeană de lb. și literatura română

    Mențiune- Dancu Tania-Doinița ( clasa a V-a )

 

Concursul Interjudețean „ Carmen Sylva ” Botoșani

    Locul III- Popa Flavia, secțiunea artă plastică

     Mențiune – David Alexandra, secțiunea artă plastică

                          – Sîrbu Ioana, secțiunea artă plastică

 

Concursul Interjudețean „ Nihl Sine Deo ”– Craiova

Locul I- Natea Alexandra, secțiunea desen

Locul II- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

                – Mureșan Alexandru

Locul III- Răulea Cristian, secțiunea desen

Mențiune- Boabeș Ana-Maria, secțiunea desen

 

Concursul Național „ Winter, a magic season ”– Vrancea

     Locul II- Dancu Diana-Maria, secțiunea compunere lb. engleză

     Mențiune- Dancu Diana-Maria

                        Vezan Andreea

                        Kuttel Philipp

                        Ciorogar Iulia

                        Joarză Andreea

 

Concursul Județean de creație literară  „ Poezia anotimpurilor-Vers de iarnă ”– Sibiu

     Locul II- Bunescu Adriana, secțiunea poezie

    Mențiune- Prodea Sorin-Gabriel, secțiunea poezie

 

Concursul Interjudețean de creație literară și plastică „ Ștefan cel Mare ”– Vaslui

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea Poawer-Point

    Locul III- Dancu Diana-Maria, secțiunea eseu

    Mențiune- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

    Locul III- Boabeș Anamaria, secțiunea desen

    Mențiune- Sîrbu Ioana, secțiunea desen

                        – Kuttel Philipp, secțiunea desen

 

Concursul Interdisciplinar „ Bucuria Crăciunului ”– Palatul Național al Copiilor București

    Locul III- Dancu Tania- Doinița, secțiunea desen

                       – Natea Andreea, secțiunea desen

    Mențiune- Cernat Mariana, secțiunea desen

                        – Vezan Andreea, secțiunea desen

 

Concursul Interjudețean „ Ștefan cel Mare și Sfânt- Simbol al existenței noastre creștine ”– Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea Poawer-Point

    Locul III- Dancu Diana-Maria, secțiunea eseu

    Locul III- Natea Ștefan, secțiunea eseu

 

Turneul de fotbal- faza pe zonă- Ocna Sibiului

    Locul II- echipele de fotbal fete 

    Locul III- echipa de fotbal băieți

 

Premii în anul școlar 2016-2017

 

Festivalul Județean de Folclor „ Moștenire din Bătrâni ” – Avrig 

    Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

 

Concursul Județean de creație literară  „ Ramuri  ” ( Mediaș )

    Locul III – Popa Nicușor, secțiunea poezie

 

Concursul Național de Reviste Școlare „ Tărâmul cuvintelor ”– Focșani

     Premiul special- Revista școlii Păuca „ Floare de colț ”

 

Concursul Regional de creație plastică „ Visul Copilăriei ”– Mediaș

     Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

     Locul II- Ciorogar Dana, secțiunea grafică

 

Expoziția Interdisciplinară „ România Copiilor ” ( Palatul Național al Copiilor București)

     Mențiune- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

                        – Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Premiul pentru originalitate- Hutter Markus, secțiunea desen

 

Concursul Național cultural-artistic „ Nihl sine dio ”– Craiova

     Locul III- Dancu Tania-Doinița, secțiunea pictură

 

Olimpiada de matematică a satelor sibiene 

     Locul III- Popa Flavia-Valeria

     Mențiune- Bera Liviu

 

Concursul Național de Reviste școlare – faza județeană

    Mențiune- Revista școlii

 

Turneul de fotbal- faza pe zonă- Șura Mică

    Locul II- echipele de fotbal fete și băieți

 

Concursul Național de creație artistico-plastică „ Așa a fost la Unire ”- Brăila

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Locul II- Ciorogar Dana, secțiunea desen

    Locul III- Micu Georgiana, secțiunea desen

    Mențiune- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

 

 Concursul Național „ Unirea Principatelor Române! ”– Girov ( Neamț )

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea desen

    Locul II- Ciorogar Dana, secțiunea grafică

    Locul III- Șoaita Raluca, secțiunea desen

 

Concursul Interjudețean  „ 98 de ani de la proclamarea Marii Uniri  ”– Turnu Măgurele

     Locul I- Popa Sonia, secțiunea referate

     Locul II- Gligor Eliza,secțiunea referate

     Mențiune- Dancu Tania-Doinița, secțiunea pictură

                        – Vezan Ioana, secțiunea referate

     Premiul special- Damian Daniela, secțiunea referate

 

Concursul Interjudețean „ Winter, a magic season ”– Vrancea

    Locul II- Dancu Tania- Doinița, secțiunea compuneri în lb. engleză

 

Concursul Internațional de creație plastică „ Magia Toamnei ”– Timișoara

      Locul II- Dancu Tania-Doinița, secțiunea pictură

      Locul III- Hutter Tobias, secțiunea pictură

      Mențiune- Vezan Ionuț, secțiunea desen

 

Concursul Regional de creație plastică „ Culorile Toamnei ”– Pitești

      Locul III- Hutter Tobias, secțiunea pictură

 

Premii în anul școlar 2015-2016

 

Festivalul Județean de Folclor „ Moștenire din Bătrâni ” ( Avrig )

     Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

 

Olimpiada de „ Meșteșuguri artistice tradiționale ”– faza județeană

    Locul III- Micu Georgiana,  secțiunea pictură pe sticlă

                      – Șoaită Raluca, secțiunea pictură pe sticlă

 

Concursul Național de Reviste școlare – faza județeană

    Locul III- Revista școlii

Concursul Județean de creație literară  „ Ramuri  ” ( Mediaș )

Mențiune – Popa Nicușor, secțiunea poezie

Concursul Interjudețean de Reviste școlare „ Gânduri de adolescent ” ( Timișoara )

Locul III- Revista școlii

 

Concursul Interjudețean „ Tradiție, moștenire și simțire românească ” ( Oradea )

     Locul I- Echipa de dansuri populare Grădinița Presaca

     Locul II- Echipa de dansuri populare Școala Presaca ( clasele II-III )

     Locul IIIEchipa de călușari de la Grădinița Presaca

 

Concursul Național de eseuri și „ public speaking ” ( Alba-Iulia )

    Mențiune Dancu Diana-Maria

 

Concursul Interjudețean „ Winter, a magic season ”– Vrancea

    Locul I- Dancu Diana- Maria, secțiunea eseu

                 – Gligor Eliza, secțiunea desen

                – Gligor Adelina, secțiunea eseu

                – Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

    Locul II- Vezan Andreea, secțiunea desen

                    – Micu Georgiana, secțiunea desen

                    – Popa Alexandra, secțiunea desen

    Locul III- Joarză Andreea, secțiunea desen

                     – Bera Liviu, secțiunea desen

 

Concursul Internațional de Reviste școlare „ Tinerețe și jurnalism ” (  Șeitin- Arad )

    Premiul de fidelitate – Revista școlii

 

Expoziția Interdisciplinară „ România Copiilor ” ( Palatul Național al Copiilor București)

    Locul I- Tomuța Cosmin, secțiunea creație plastică

    Locul II- Dancu Tania-Doinița, secțiunea creație plastică

                   – Furdui Diana, secțiunea creație plastică

    Locul III- Hususan Andreea, secțiunea creație plastică

                     – Gligor Adelina, secțiunea creație plastică

    Mențiune- David Anca, secțiunea creație plastică

                       – Natea Andreea, secțiunea creație plastică

                       – Tolciu Andreea, secțiunea creație plastică

                      – Barb Andrei, secțiunea creație plastică

                      – Sîrbu Raluca, secțiunea creație plastică

 

Concursul Național de creație plastică „ Sunt mândru că-s român! ” ( Bacău )

    Locul IIDancu Diana-Maria, secțiunea desen

    Mențiune Tolciu Andreea, secțiunea desen.

 

Concursul Național de Meșteșuguri artistice „ Bucuria Primăverii- Bucuria Învierii ”  (Clubul Copiilor Săbăoani ) 

    Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea literatură

                  – Ogner Claudiu, secțiunea literatură

    Locul IIMiclea Crina, secțiunea literatură

                    – Popa Nicușor, secțiunea literatură

    Locul III- Bunescu Adriana, secțiunea literatură

                      – Dicoi Lucreția, secțiunea literatură

                      – Dancu Diana-Maria, secțiunea literatură

 

Campionatul de fotbal, faza pe zonă- Șura Mică

    Locul I echipa de fete 

    Locul II echipa de băieți

Concursul Național de creație plastică „ Magia iernii ” ( Neamț )

     Locul I- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

                   – Vezan Ionuț, secțiunea colaj

                   – Barb Andrei, secțiunea colaj

    Locul II- Vezan Andreea, secțiunea desen

                   – Scheau Raluca, secțiunea colaj 

    Locul III- Sârbu Raluca, secțiunea desen

                     – Sârbu Ioana, secțiunea desen

                    – Boabeș Anamaria, secțiunea desen

                    – Hűtter Markus, secțiunea colaj

 

Concursul Regional de creație artistico – plastică „Timp și anotimp – Armonii de toamnă” (Călărași)

       Locul IDancu Tania-Doinița, secțiunea pictură

       Locul II- Popa Alexandra, secțiunea pictură

                           Popa Flavia, secțiunea pictură

                            Bera Liviu, secțiunea pictură

        Locul III- Pop Ilie, secțiunea desen

                             Natea Andreea, secțiunea desen

                             Răulea Cristian, secțiunea colaj

                             Hűtter Tobias, secțiunea desen

                             Natea Nicoleta, secțiunea colaj

 

Concursul Internațional de  fantezie și îndemânare „ Culorile Toamnei ”– Lipova

       Locul III- David Anca, secțiunea desen

 

Premii în anul școlar 2014-2015

 

Festivalul Național  de Folclor „ La Porțile Apusenilor ” Alba-Iulia

        Locul III- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

 

Festivalul Județean de Folclor „ Moștenire din Bătrâni ”- Avrig

        Locul I- Dancu Diana-Maria, secțiunea soliști vocali

        Locul I- Grupul vocal

 

Concursul Interjudețean „ Cunoașterea și promovarea obiceiurilor și tradițiilor românești ”– Vrancea

    Locul I- Rotar Maria, secțiunea creație literară

                    – Comăniciu Alexandru, secțiunea creație literară

                    – David Anca, secțiunea creație literară

                    – Vezan Georgiana, secțiunea creație literară

                   – Șoaita Raluca, secțiunea meșteșuguri tradiționale

    Locul II- Dicoi Nicoleta, secțiunea creație literară

 

Concursul Internațional de Reviste școlare „ Tinerețe și jurnalism ”– Arad

    Locul III- Revista Școlii Gimnaziale Păuca „ Floare de colț ”

 

Concursul Național de creație literară „ Eternul Eminescu ”- Palatul Copiilor Pitești

    Locul II- Revista Școlii Păuca „ Floare de colț ”

                   – Rotar Maria, secțiunea poezie

    Locul III- Micu Georgiana, secțiunea proză

    Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Concursul Regional „ Eminescu- Sfântul preocupat la ghiersului românesc ”– Lupeni

    Locul I- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

    Locul II- Micu Georgiana, secțiunea eseu

    Locul III- Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul Național de Reviste școlare și jurnalistică, etapa județeană

    Mențiune- Revista Școlii Păuca „ Floare de colț ”

 

Concursul Național „ Tinere Condeie ”, etapa județeană

    Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

    Locul III- Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul  Internațional de Meșteșuguri Tradiționale  „ Mâini de aur ”– Clubul Copiilor Huedin

    Locul III- Șoaita Raluca, secțiunea pictură pe sticlă

 

Olimpiada „ Meșteșuguri Artistice Tradiționale ”, faza județeană

    Locul III- Șoaita Raluca, secțiunea icoane pictate pe sticlă

                       – Comăniciu Alexandru, secțiunea icoane pictate pe sticlă

                      – Rotar Maria, secțiunea icoane pictate pe sticlă

 

Proiectul Național Educativ „ Cinste eroilor ”– Tg. Neamț

    Mențiune- Joarză Ioana, secțiunea eseu

                        – Joarză Raluca, secțiunea eseu

                        – Popa EmanoelaDragoș Raluca,  secțiunea eseu

                        – Popa Sonia, secțiunea eseu

 

Concursul Național  de creație literară „ Ionel Teodoreanu ” – Dumești (Iași )

        Premiu special- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

        Premiu special- Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul  Internațional „ Martori la tradiție ”– Constanța

    Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Concursul Național de Meșteșuguri artistice „ Bucuria Primăverii- Bucuria Învierii  ”– Clubul Copiilor Săbăoani

    Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

    Locul I- Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul Național de creație artistico-plastică „ Așa a fost la Unire ”- Brăila

    Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea desen

                       – Dancu Vasile, secțiunea desen

    Locul III- Tolciu Andreea, secțiunea desen

                       – Sârbu Ioana, secțiunea desen

                      – Natea Nicoleta, secțiunea desen

                      – Gândilă Sara, secțiunea desen

      Mențiune- Rotar Maria, secțiunea desen

                            – Natea Adela, secțiunea desen

                            – Boabeș Daniela, secțiunea desen

 

Expoziția Concursul Internațional „ Once upon a December ” ( Cluj Napoca )

    Locul I- Vezan Georgiana, secțiunea felicitări

    Locul III- Gligor Adelina, secțiunea felicitări

 

Concursul Național Interdisciplinar „ Bucuria Crăciunului ” ( Palatul Copiilor București)

    Locul I- Vezan Andreea, secțiunea desen

                   – Gândilă Sara, secțiunea desen

   Locul II- Dancu Diana– Maria, secțiunea desen

                    Gligor Adelina, secțiunea desen

   Locul III- Dancu Tania-Doinița, secțiunea desen

                     – Gusan Adela, secțiunea desen

 

Concursul Interjudețean  de creație literară și plastică   96 de ani de la proclamarea MARII UNIRI ” ( Clubul Copiilor Turnu Măgurele )

    Locul IIJoarză Ioana, secțiunea eseu

    Locul III- Comăniciu Alexandru, secțiunea desen

                      – Vezan Andreea, secțiunea desen

 

Concursul Național de reviste școlare „ Mihai  Eminescu ” – Brăila

    Locul IIRevista „ Floare de colț ” 

 

Concursul Zonal de Cros- Loamneș

    Locul I – Burdușel Răzvan– clasele VII-VIII

    Locul III- Șoaită Raluca- clasele V-VI

    Mențiuni- Olaru Iulia, Miclea Alondra și Popa Sonia 

 

Turneul Zonal de fotbal – Ocna Sibiului

    Echipa de fotbal băieți Locul III

    Burdușel Răzvan cel ai bun jucător al turneului

 

Premii în anul școlar 2013-2014

 

 Festivalul Județean de Folclor „ Moștenire din Bătrâni ”– Avrig

    Locul I- Dancu Diana- Maria, secțiunea soliști vocali

    Locul II- Grupul vocal

    Locul III- Vintilă Andreea, secțiunea soliști vocali

                        – Micu Ionela, Micu Iuliana, secțiunea duet

 

Concursul Național de creație „ Bucuria Primăverii ”– Cluj

    Locul I- Sîrbu Ioana, secțiunea pictură și secțiunea felicitări

                     Natea Dănuț, secțiunea pictură

                     Hususan Radu, secțiunea felicitări

      Locul II- Barb Andrei, secțiunea pictură

                          Vezan Ionuț, secțiunea colaj

      Locul III- Gândilă Sara, secțiunea colaj

                           Boabeș Anamaria, secțiunea colaj

 

Concursul Național de creație literară „ Eternul Eminescu ”– Pitești

     Locul II- Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

     Locul III- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

                      – Natea Lavinia, secțiunea proză

                      – Pop Ioana-Cornelia, secțiunea eseu

 

Concursul Național „ Tinere condeie ”– Faza județeană ( Sibiu )

     Locul III- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Concursul Național de creație literară „ Ionel Teodoreanu ”– Dumești/Iași

    Premiul special- Rotar Maria, secțiunea poezie

                                    – Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Concursul Național de artă și creație literară „ Primăvara/Spring ”– Tg. Mureș

     Locul I- Comăniciu Alexandru, secțiunea felicitări în lb. engleză

     Locul II- Popa Emanoela, secțiunea mărțișoare

                    – Micu Andreea, secțiunea mărțișoare

     Locul III- Ciorogar Dana, secțiunea mărțișoare

                        – Vezan Ioana, secțiunea mărțișoare

     Mențiune- Șoaită Ovidiu, secțiunea felicitări în lb. engleză

 

Concursul Național de creații artisctico- plastice „ Așa a fost la Unire ” – Brăila

    Locul I- Comăniciu Alexandru, secțiunea creații artistico-plastice

                   – Joarză Ioana, secțiunea creații artistico-plastice

                   – Pop Anamaria, secțiunea creații artistico-plastice

    Locul II- Rotar Maria, secțiunea creații artistico-plastice

    Locul III- Dancu Diana- Maria, secțiunea creații artistico-plastice

                      – Dragoș Raluca, secțiunea creații artistico-plastice

 

Concursul Național de creație literară  „ Mircea Sântimbreanu ” – București

    Mențiune- Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul Național  „ Să nu ne uităm eroii! ”, Oficiul Național pentru Cultul Eroilor

       Locul III- Popa Emanoela

Olimpiada Județeană „ Meșteșuguri artistice tradiționale ”– Sibiu

    Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea pictat icoane pe sticlă

                           Rotar Maria, secțiunea pictat icoane pe sticlă

                           Șoaită Raluca, secțiunea pictat icoane pe sticlă

 

Concursul Național de creație literară „ Excelenței sale, cartea ”– Mangalia

      Locul II- Rotar Maria, secțiunea poezie

      Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Concursul Regional de creație literară și plastică  „ Hristos Se naște, slăviți-L ” – Cluj- Napoca

        Locul I- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

        Locul II- Sârbu Daniela, secțiunea poezie

                         Micu Ionela, secțiunea poezie

                         Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

    Locul III- Rotar Maria, secțiunea poezie

                          Pop Ioan- Cornelia, secțiunea poezie

                          Precup Alin, secțiunea poezie

    Mențiune – Pop Ana- Maria, secțiunea poezie

                             Vezan Georgiana, secțiunea poezie

                             Vezan Ioana, secțiunea poezie

                            Popa Emanoela, secțiunea eseu

 

Concursul Internațional de creație literară și plastică „ Martor la tradiții ” – Mangalia

        Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea creație literară

                              Rotar Maria, secțiunea creație literară

                              Șoroștinean Florin, secțiunea creație literară

                              Joarză Ioana, secțiunea creație literară

                              Vezan Ioana, secțiunea creație literară

 

Expoziția- Concurs de creație plastică  „ Once upon a December  ”- Cluj Napoca

       Locul I- Joarză Ioana

       Locul II- Comăniciu Alexandru

       Mențiune- Pop Ioana

                             Vezan Ioana

                              Șoaită Raluca

 

Concursul Național de creație literară și plastică  „ Bradul în spiritul copilăriei ”- Sîntana de Mureș

   Locul I- Comăniciu Alexanndru, secțiunea poezie și pictură

       Locul II- Rotar Maria, secțiunea poezie

                          Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

       Locul III- Dancu Diana- Maria, secțiunea desen

                            Dancu Tania- Doinița, secțiunea desen

                            Joarză Ioana, secțiunea desen

                            Dragoș Raluca, secțiunea desen

        Mențiune- Popa Sonia, secțiunea desen

                               Gligor Eliza, secțiunea desen

 

Concursul Interjudețean de creație literară și plastică „ Marea Taină a Nașterii Domnului ”- Tomșani (Vâlcea)

    Locul I- Micu Ionela,  secțiunea creație literară

                     Pop Ionela- Cornelia, secțiunea creație literară

    Locul II- Micu Iuliana, secțiunea creații plastice

                      Gligor Adelina, secțiunea creații plastice

                      Vezan Ioana, secțiunea creații plastice

       Locul III- Sârbu Daniela, secțiunea creații literare

 

Concursul Naţional  „ Să nu ne uităm eroii! ”, Oficiul Național pentru Cultul Eroilor

      Locul III- Gligor Adelina

 

Concursul Interjudețean „ Tărâmul poveștilor lui Hans Christian Andersen ”– Găgești ( Vrancea )

       Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

       Locul III- Dancu Tania- Doinița, secțiunea desen

 

Festivalul  Internațional de Folclor   „ Gugulan cu car cu mere”- Caransebeș

        Locul III- Dancu Diana- Maria, secțiunea soliști vocali

 

Concursul Interjudețean Interdisciplinar de creație literară și plastică  „ Toamna, feerie de culori ”- Motru

      Locul I- Dancu Diana- Maria, secțiunea pictură

                        Dancu Tania- Doinița, secțiunea colaj

                        Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

                        Vezan Ionuț, secțiunea desen

      Locul II- Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

                         Cinezan Ana- Maria, secțiunea poezie

                         Sârbu Ioana, secțiunea desen

                         Hutter Markus, secțiunea desen

                         Sârbu Raluca, secțiunea desen

       Locul III- Gândilă Sara, secțiunea desen

 

Proiectul Național „ Artă și imaginație- aplicații cu materiale din natură ” , Școala Răucești- Neamț

       Locul I- Șoaită Raluca

       Locul III- Ciurar Larisa

                           David Anca

       Locul II- prof. Tili Dana

 

Campionatul  Zonal de fotbal- Șura Mică

     Locul III- Echipa de fotbal băieți

     Natea Nicolae, cel mai bun portar al competiției

 

Concursul Zonal de cros – Loamneș

       Locul I- Tolciu Andreea, clasele V-VI

       Locul II- Prodea Ioana, clasele V-VI

       Locul III- Schiau Daniel, clasele VII-VIII

       Mențiune- Tolciu Adela, Burdușel Răzvan, Burdușel Darius, Gligor Adelina, Pop Ioana

 

  Premii în anul școlar 2012- 2013

 

Concursul Național de Teatru școlar „ Minigong ”- Clubul Copiilor Hunedoara

       Locul II- Trupa de teatru de la Școala Presaca, clasa a II-a, secțiunea scenete

       Locul III- Trupa de teatru de la Școala Presaca, clasa pregătitoare, secțiunea scenete

       Locul III- Trupa de teatru de la Grădinița Presaca, grupa mare, secțiunea scenete

 

Concursul Național Interdisciplinar „ Titu Maiorescu ”- Craiova

        Locul II- Dragoș Raluca, secțiunea eseu

        Locul III- Comăniciu Alexandru, secțiunea eseu

 

Concursul Școlar Județean de Cultură și Educație istorică „ Să nu ne uităm eroii! ”- Sibiu

       Premiu special- Joarză Raluca, secțiunea eseu istoric memorialistic

 

Concursul Național „ România- locuri minunate ”– Alba-Iulia

       Locul II- Tolciu Adela- Pop Ioana, secțiunea Power- Point

       Locul III- Micu Iuliana, secțiunea Power- Point

 

Concursul Național de creații literare și plastice „ Bucuriile Sărbătorilor de Paște ”– Caracal

       Locul I- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

       Locul II- Dancu Diana- Maria, secțiunea creații plastice

                          Rotar Maria- Simona, secțiunea poezie

       Locul III- Dancu Tania- Doinița, secțiunea creații plastice

                            Joarză Ioana, secțiunea creații plastice

                            Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

 

Concursul Național „ Eternul Eminescu ”– Palatul Copiilor Pitești

       Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

       Premiul special- Șoroștinen Florin, secțiunea poezie

                                        Rotar Maria- Simona, secțiunea poezie

 

Concursul Interjudețean „ 9 Mai- Ziua Românilor europeni ”- Turnu Măgurele

       Locul I- Micu Ioan, secțiunea eseu

       Locul II- Hususan Diana, secțiunea eseu

 

Festivalul Județean de Folcolor pentru Tineret „ Moștenire din Bătrâni ” – Avrig

      Locul I- Dancu Diana- Maria, secțiunea soliști vocali 

      Locul II- Micu Ioan, secțiunea soliști instrumentiști

      Locul II- Grupul vocal mixt

 

Concursul Național  de creație literară „ Ionel Teodoreanu ” Dumești  ( Iași  )

     Premiul special- Comăniciu Alexandru și Rotar Maria, secțiunea poezie

 

Concursul Național „ În lumea poveștilor lui Creangă  ” ( Beclean )

       Mențiune- Dragoș Raluca, secțiunea creații plastice

 

Concursul Național „ Așa a fost la Unire ” ( Brăila )

       Locul I- Șoaită Ovidiu, secțiunea creații artistico- plastice

       Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea creații artistico- plastice

                       – Joarză Ioana, secțiunea creații artistico- plastice

                       – Dragoș Raluca, secțiunea creații artistico- plastice

       Mențiune- Oltean Daniel, secțiunea creații artistico- plastice

       Locul I- Montajul literar al Școlii Gimnaziale Păuca, îndr. prof. Dancu   Dragomir și inst. Natea Monica 

       Locul I- Prof. Dancu Dragomir, secțiunea Power- Point

 

Concursul Național „ Călători prin tradiții ” Constanța

    Locul II- Dancu Diana- Maria, secțiunea interpretare artistică

    Locul III- Echipa de dansuri populare, Școala Presaca

 

Concursul Național de Reviste școlare- Etapa Județeană

    Mențiune– Revista școlii „ Floare de colț ”

 

Concursul Național „ Tinere condeie ”- Etapa Județeană

    Locul III- Șoroștinean Florin, secțiunea poezie

    Mențiune- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

 

Cupa Școlii Gimnaziale nr. 1 Sibiu- Fotbal

      Locul II- Echipa de fotbal băieți

 

Concursul Regional „ Eminescu în durata eternă ” ( Vrancea )

      Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie

                        Micu Iuliana, secțiunea eseu

                        Kutter Phliph, secțiunea desen

      Locul III- Dancu Diana- Maria, secțiunea desen

 

Concursul Naţional „Ștefan cel Mare și Sfânt- simbol al existenței noastre creștine” ( Suceava )

      Locul I- Tolciu Adela, secțiunea eseu;

      Locul II- Micu Ioan, secțiunea eseu;

                       Micu Ionela și Micu Iuliana, secțiunea power- point


Concursul Naţional „Să nu ne uităm eroii! ”, Oficiul Național pentru Cultul Eroilor

    Locul I- Schiau Daniel;


Expoziția- concurs național de reviste școlare ” Esentze ” ( Bistrița )

    Mențiune- Revista școlii „ Floare de colț ”


Concursul Național de creație literară, Brăila

    Locul I- Comăniciu  Alexandru, secțiunea  poezie;

 

Proiectul Național „ Olimpiada Cunoașterii ”

    Locul III- Comăniciu  Alexandru,  Lb. și lit. română;


Concursul  Național „ Crăciunul  pe  meleagurile  noastre ” ( Timișoara )

        Locul II- Șoroștinean Florin, secțiunea poezie;

        Locul III- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie;


Proiectul „ Artă și imaginație- aplicații cu materiale din natură”  ( Neamț )

        Locul I- Șoaită  Raluca, secțiunea colaj

        Locul II-  Rotar  Maria, Prodea  Ionuț, secțiunea colaj;   

        Locul III-  David  Anca, secțiunea colaj

        Mențiune-  Dicoi Nicoleta, secțiunea colaj

 

Concursul judeţean de istorie  „ Holocaustul între comemorare și educație ”,Șc. Gim.  nr. 18  Sibiu

        Locul III-Tolciu Adela;

        Mențiune- Schiau Daniel

Concursul  Județean  de  creație  plastică „ Muguri de lumină ”,  Școala  nr.  1  Sibiu,
    Mențiuni  speciale  din  partea juriului- Șoaită  Ovidiu, Comăniciu  Alexandru
( Școala Bogatu )

 

Concursul Zonal de cros, Loamneș

      Locul I- Burdușel Răzvan și Sârbu Nicoleta;

      Locul II- Boabeș Daniel;

      Locul III- Tolciu Adela

 

Concursul Zonal de fotbal, Șura Mică

    Loc  III- echipa de fotbal băieți

 

    Anul şcolar 2011- 2012

 

Literatură

  Concursul Interjudețean „ Eternul Eminescu ” ( Pitești )
    Locul II- Comăniciu Alexandru, secțiunea poezie;

    Mențiune- Șoroștinean Florin, poezie;
    Premiul Special- Tolciu Adela, proză;

                      Șoroștinean Florin, poezie.


Concursul Național de creație literară și plastică „ Sărbătoarea cuvântului  ” ( București )
    Mențiune- Micu Ionuț, secțiunea eseu;

    Joarză Ioana, secțiunea eseu.

 

Concursul Regional „ Eminescu în durata eternă ” ( Vrancea )

    Locul II- Micu Delia, secțiunea eseu;

    Locul III- Hususan Andreea, creație plastică;
    Mențiune- Dancu Diana- Maria ( Școala Presaca), creație plastică;

                           Joarză Ioana, creație plastică.


Concursul Național de creație literară și plastică ” Domn, Domn să-nălțăm  ” ( Oradea )
    Locul II- Șoaită Ovidiu ( Școala Bogatu ), secțiunea pictură pe sticlă;
    Locul III- Micu Cătălina, power-point;

                       Șoroștinean Florin ( Școala Bogatu ), creație literară;
     Mențiune- Micu Ionuț, creație literară.

 

Istorie

 Concursul Naţional „ Ștefan cel Mare și Sfânt- simbol al existenței noastre creștine ” ( Suceava )

    Locul I- Micu Cătălina, secțiunea power- point;

    Locul II- Micu Delia, secțiunea power- point;

    Mențiune- Natea Alina, secțiunea eseuri;

                         Micu Ioan, secțiunea eseuri.


Concursul Naţional „ Să nu ne uităm eroii! ”, organizat de Oficiul Național pentru Cultul Eroilor

    Locul I- Micu Cornel;

    Locul II- Gligor Denisa; 

     Locul III- Gusan Ștefan.

 

  Concursul Național „ O altfel de istorie ”  ( Neamț )

    Locul II- Comăniciu Alexandru, Șoaită Ovidiu (Școala Bogatu), Joarză Simona, Micu Iuliana la secțiunea pictură cu caracter istoric.
    Locul III- Comăniciu Andrei,  la secțiunea cercetări de istorie orală;

                       Tolciu Adela, secțiunea pictură cu caracter istoric.


Concursul Interjudețean ” 9 Mai- Ziua Românilor europeni ” ( Turnu Măgurele )
    Locul II- Micu Cătălina, prezentare power-point;

    Locul III- Micu Delia, prezentare power-point.

 

Concursul Judeţene de  istorie „ Continuitate şi unitate în spaţiul românesc”, Şcoala nr. 1 Sibiu

    Mențiune- echipajul Școlii Păuca;

 

Concursul Judeţene de  istorie „ Holocaustul între comemorare și educație ” Școala nr. 18  Sibiu

    Mențiune- echipajul Școlii Păuca.

 

   Creație plastică

  Olimpiada Meșteșugurilor Tradiționale, ( Sibiu )
     Locul III- Șoaită Ovidiu, secțiunea pictură pe sticlă;

                       Comăniciu Alexandru, secțiunea pictură pe sticlă.

 

Concursul Național „ Așa a fost la Unire ”, ( Brăila )

    Locul I- Damian Daniela, creație plastică;

                   Trupa de montajul literar a școlii Păuca;
    Locul II- Tolciu Andreea, creație plastică; 
    Locul III- Pop Ioana, creație plastică;

                         Vezan Ioana, creație plastică;
    Mențiune- Tolciu Adela, creație plastică;

                          Micu Ionela, creație plastică.

 

Concursul Regional de Desene „ Eroi din basmele populare românești ” ( Huedin )
    Locul III-  Hususan Narcis, desen;


Concursul Național „ De la suflet la suflet, Sf. Sărbători …” ( Dorohoi )
    Locul III- Pop Cornelia, secțiunea pictură;


Concursul județean de creație plastică „ Muguri de lumină  ”,  Școala nr. 1 Sibiu

    Premii speciale din parte juriului- Șoaită Ovidiu, Comăniciu Alexandru ( Școala  Bogatu );

                                    Micu  Ionela, Micu  Iuliana  și  Natea  Lavinia ( Șc. Păuca ).

 

   Teatru

 Festivalul  Franc- Fest „ Le Petit Prince ” ( Sibiu )  

     Premiul pentru cea mai bună regie- trupa  de  teatru   a  Școlii  Păuca.

 

   Cultură generală

Concursurile  Naţionale  Eurojunior

    Locuri I-  Dancu Diana- Maria, clasa I- Școala Presaca;

                       Joarză Bianca, clasa I- Școala Presaca.

     Mențiune- Cozma Anamaria, Joarză Andreea, Solomon Robert, Ciorogariu Dana, Popa  Sonia, Joarză  Răzvan- Școala  Presaca;

                          Dancu  Vasile, Berea  Raul, Gligor  Adelina, Vezan Georgiana- Școala Păuca.


 Concursurile  Naţionale Proeducaţia ”

    MenţiuneHususan  Andreea, clasa I- Şcoala  Păuca;

                          Dancu  Diana-  Maria, clasa  I- Şcoala  Presaca;

    Menţiune  specialăDamian  Rebeca, clasa I, Școala Păuca. 

 

   Reviste școlare                                                                                                          

 Concursul Interjudețean de reviste școlare „ Esentze ” ( Bistrița )
     Mențiune-  Revista școlii  ” Floarea de colț ”;

 

Folclor

 Concursul Interjudețean „ Cânt, joc și voie bună la cumpăna dintre ani ” ( Săcele )
     Locul I- Dancu Diana- Maria- secțiunea folclor muzical;

                    Duetul– Micu Iuliana, Micu Ionela,  folcor muzical;

                   Micu Ionuț,  fluier;

                  Echipa dansuri populare;

                   Grupul vocal;

                  Echipa de fluierași;

                  Echipa de dansuri populare de la Grădinița Presaca.

 

Festivalul  Național  de  muzică și  dans „ Steluțe  Sibiene ”, ( Sibiu )

    Mențiune- Dancu Diana- Maria, Școala Presaca;

 

Festivalul Școlar „ Cântec, Joc și Tradiție ”, ( Mediaș )

    Diplomă și trofeu- Dancu Diana- Maria, secțiunea soliști vocali- Școala Presaca;

 

Festivalul Copiilor de folclor, ( Mediaș )

    Locul II – Dancu Diana- Maria, secțiunea soliști vocali- Școala Presaca;

 

   Sport

  Concursul Zonal de cros- Ocna- Sibiului

      Locul I- Gligor  Denisa, Tolciu Andreea;

      Locul II- Datcu Cornel, Sîrbu Nicoleta;

      Locul III- Scheau  Daniel;

      Locul IV- Prodea   Alina, Popa   Andrada, Boabeș Daniel.

 

 Concursul Zonal de tenis  de  masă– Loamneș

    Locul II- Micu Ioan, simplu;

 

 Concursul Zonal de handbal- Ocna Sibiului

    Locul II echipa de băieți; 

    Locul III echipele de fete.   

                                                                

   Anul şcolar 2010- 2011

Literatura

Concursul Naţional “ Tradiţii populare locale ”- Bacău

      Locul III– Joarză Simona, Popa Andreea, secţiunea eseu

 

Concursul Judeţean de creaţie literară “ Ramuri ”- Mediaş

      Locul IIICinezan Ştefana, Şcoala Bogatu, secţiunea poezie

      MenţiuneVezan Adela, secţiunea proză

 

Concursul Naţional “ Valenţele educaţiei nonformale ”- Palatul C. Sibiu

     MenţiuneMicu Delia şi Diplomă de participare- Voicu Ana- Maria, secțiunea eseu

 

Cultură generală

Concursul Naţional  Proeducaţia ”

        Menţiune– David Anca, clasa  a II-a, Şcoala  Broşteni

                             Şoaită Ovidiu, clasa a IV-a, Şcoala Bogatu

 

Concursul Naţional  Eurojunior  ”

     Menţiune–  Boabeş Andrei, Berea Raul, Dancu Vasile ( clasa a III-a ) şi Vezan Ioana (clasa a II-a)

 

Concursul Interjudeţean de prezentare Power- Point “Pe-un picior de plai”-  Clubul Copiilor Huedin 

     MenţiuneMitea Ana Maria, clasa a VIII-a ,

 

 Abilităţi plastice

Concursul Naţional de creaţie plastică “ Farmecul  toamnei… în culori ”– Arad

         Menţiune Dragoş Raluca, clasa a IV-a, Şcoala Presaca

 

Concursul Naţional de desene “ Eroi din basmele populare româneşti ”- C. C. Huedin

         Locul IIVintilă Cornel, Şc. Broşteni,

         Locul IIIDragoş Raluca, Şc.  Presaca

         MenţiuneGligor Adelina, Şc. Păuca;

 

Concursul  Naţional “ Sf. Ioan Casian ”- Târguşor

         MenţiuneComăniciu Alexandru, Şcoala  Bogatu la icoane pe sticlă

         Locul II– Gusan  Ştefan la colaj

 

Concursul Judeţean de creaţie literară şi plastică “ Sf. sărbătoare a învierii văzută prin ochi de copil ” – Biblioteca ASTRA

         MenţiuneŞoaită Ovidiu Şcoala Bogatu, icoane pe sticlă

 

Concursul Naţional de creaţie literară şi plastică “S-a aurit a toamna pădurile”- Băicoi

         Locul ISîrbu  Alexandru, Sîrbu  Raluca, Grădiniţa  Păuca,

         Locul II- Comăniciu Alexandru, ( Şcoala Bogatu) , Joarză  Ioana, ( Şcoala  Presaca ), Natea  Mădălin, Hususan  Andreea ( Şcoala Păuca ),

          Locul IIISîrbu  Dănuţ, Datcu  Raul, Micu   Darius, Vezan  Ioana, Damian  Daniela, Gligor    Adelina (Şc.  Păuca), Popa  Emanoela (Şc. Presaca)  şi  Şoaită  Ovidiu (Şc. Bogatu);

 

Concursul Naţional  de creaţie plastică şi literară “ România- o ţară de flori ”- Buzău

         Locul IDragoş Raluca, clasa a IV-a, Şcoala Presaca şi Datcu Raul, clasa  a IV-a, Şcoala  Păuca;  

         Locul IIIDancu  Diana- Maria, Grădiniţa Presaca;

         MenţiuneGligor Adelina, Hususan Narcis, Şcoala Păuca şi Şoaită Ovidiu, Şcoala Bogatu;

 

Concursul  Naţional  “ Eminescu-  din vârful penelului ”- Suceava

         Locul I şi Premiul SpecialMicu  Delia, clasa  a VII-a, secțiunea grafică

         Locul IIVezan Adela, clasa a VIII-a, secțiunea desen

         Locul III- Popa Andreea, clasa a V-a la secţiunea desen

 

Folclor

Festivalul- concurs “ Cânt, joc  şi voie bună la Focul lui Sumedru”- Clubul Elevilor Săcele

          Locul II  la secţiunea folclor muzical, Dancu Diana- Maria, Grădiniţa Presaca, grupul vocal, Şcoala Păuca şi Gligor Denisa la secţiunea obiceiuri descrise în limbaj plastic;

          Menţiune prin elevii Micu Ioan, Micu  Iuliana, Micu Ionela şi grupul vocal  la secţiunea  folclor  muzical );

 

Concursul Naţional “ Şezătoare în ţinutul meu natal ”- Baia Mare

          Locul I  elevii Şcolii Broşteni  la  clasele III-IV

          Locul II preşcolarii de la Grădiniţa Presaca

 

Concursul Judeţean  de  folclor “ Moştenire  din  Bătrâni ”- Avrig

         Locul II Micu Ionuţ, fluier

         Locul III Dancu Diana- Maria, solişti vocali

                            Micu Iuliana-Micu Ionela, duet

 

Festivalul de Folclor “ Cânt şi joc în Mărginime ”-Sălişte

          Locul IMicu Ioan la fluier

          Locul IDancu Diana- Maria ( Grădiniţa   Presaca ), secţiunea solişti vocali

          Locul II grupul vocal

          Locul III duetul– Micu Iuliana şi Micu Ionela

 

Festivalul- concurs interşcolar judeţean “ Talentat  la  superlativ ”- Mediaş

     Locul II– Dancu Diana- Maria şi duetul  Micu Iuliana şi Micu Ionela

     Locul IIIMicu Ionuţ la fluier

 

Istorie

Concursul Naţional “ File din istoria locală ”- Braşov

     Locul IMitea Ana Maria, prezentare Power- Point,

     Locul IIIPopa Andreea şi Micu Delia , eseu şi desen

 

Concursul  Naţional “ Aşa  a fost la Unire ”- Brăila

       Locul III elevii claselor II-IV de  la  Şcoala Bogatu  la secţ. montaj  literar;

 

Concursul Judeţean de istorie “ Continuitate şi unitate în spaţiul românesc”, Şc.  cu cl. I-VIII nr. 1 Sibiu,

      Echipaj Şcoala Păuca– Mențiune

 

Concursul Interjudeţean “ O altfel de istorie ”- Tg. Neamţ

     

 

Matematică

Concursul Naţional de Matematică “ Cangurul”

        Scheau Daniel (clasa a V-a), Şoaită  Ovidiu şi Comăniciu  Alexandru ( clasa a IV-a, Şcoala  Bogatu ) s-au  calificat  pentru proba de baraj

 

Teatru

       Premiul Special pentru cultivarea tradiţiilor româneşti la Festivalul Judeţean de Teatru Şcolar – Sibiu;

      Premiul pentru interpretare prin Micu Ionuţ  pentru rolul  “ Tata ” la  Festivalul Judeţean de Teatru Şcolar – Sibiu;

      Diplomă  de  apreciere din partea Teatrului pt. copii şi tineret Gong Sibiu la Festivalul Judeţean de Teatru Şcolar – Sibiu;

      Locul I trupa de teatru a Şcolii Păuca, la Concursul Naţional de teatru şcolar  “ Minigong ”- Hunedoara

      Locul I– grupa mică şi Locul II– grupa mare, Grădiniţa Presaca la Concursul Naţional de teatru şcolar  “Minigong” Hunedoara

 

Concursurile  sportive  faza  pe  zonă de la Ocna Sibiului

         Locul IGligor Denisa la cros şi echipa de handbal  băieţi

         Locul II  echipa de fotbal  şi echipa de handbal fete, Popa Nicolae- tenis de masă

         Locul III  Popa Andrada la cros şi Vezan Adela la tenis de masă.

 

Anul şcolar 2009- 2010

Teatru
    Locul I la Festivalul Judeţean de Teatru Şcolar Mediaş
    Premiul Special pentru tradiţie populară la Festivalul de Teatru Şcolar de la Mediaş
    Premiul de Excelenţă– Micu Ioan, clasa a V-a, pentru rolul „ Ion ”

Folclor
     Locul I la Concursul Judeţean de Folclor „Moştenire din Bătrâni ” Avrig prin Dancu Diana- Maria de la Grădiniţa Presaca, secţiunea solişti vocali
    Locul II la Concursul Judeţean de Folclor „Moştenire din Bătrâni” Avrig prin Micu Iuliana şi Micu Ionela, clasa a IV-a, secţiunea duet
    Locul III la Concursul Judeţean de Folclor „Moştenire din Bătrâni” Avrig la secţiunea grup vocal

    Locul I şi Diplomă de participare la Festivalul de Folclor „Cânt şi joc în Mărginime” de la Sălişte, Dancu Diana- Maria, Grădiniţa Presaca- solişti vocali
    Locul I la Festivalul Internaţional de Gimnastică şi Dans „Tinere Speranţe” de la Cisnădie- Dancu Diana- Maria, solişti vocali

     Locul I la Festivalul Interjudeţen de Folclor „Mândre Plaiuri Boicene”– Boiţa, grupul vocal, Micu Ioan ( clasa a V- a)– solişti vocali şi Micu Iuliana- Micu Ionela ( clasa a IV-a), duet

Literatură
    Locul II– Gancea Irina, clasa a VI-a la Concursul Judeţean de creaţie literară „Ramuri” Mediaş
    Locul III– Vezan Adela, clasa a VII-a la Concursul Judeţean de creaţie de literară „Ramuri” Mediaş
    Locul I– Vintilă Alina şi Răulea Alexandra, clasa a VIII-a la Festivalul Naţ. „ Bucuria Primăverii- Bucuria Învierii” de la Clubul Copiilor Săbăoani, secţ. eseu
    Diplomă de participare– Gancea Irina, clasa a VI-a, Vintilă Alina, clasa a VIII-a şi Prodea Mirela, clasa a V-a la Concursul Naţional de creaţie literară  „ Ion Creangă ” de la Şcoala cu clasele I-VIII „ Ion Creangă ” Brăila
   Locul III– Micu Andreea, clasa a II-a la Concursul Naţional Proeducaţia, în cadrul concursului Libria

Istorie
    Locul IV echipajul şcolii la Concursul Naţional „ Eustory ”- Istoria mea
    Locul III echipajul şcolii la Concursul Judeţean de Istorie „Unitate şi Continuitate în spaţiul românesc”, Sibiu
    Locul III– Covaciu Denisa, clasa a VIII-a, Concursul Naţional „Unirea Principatelor Române”, Girov- Neamţ, secţiunea referate
    Locul II– Gusan Ovidiu, clasa a VIII-a, Concursul Naţional „Unirea Principatelor Române”, Girov- Neamţ, secţiunea referate
    Locul I – Gancea Irina, clasa a VI- a, Concursul Naţional „Unirea Principatelor Române”, Girov- Neamţ, secţiunea referate

Desen şi pictură
    Locul I- Micu Delia, clasa a VI-a şi Tolciu Andreea, clasa a II-a, la Concursul Naţional „Lumină şi culoare”, Şcoala Căiuţ, secţiunea pictură
                  – Şoaită Ovidiu, clasa a III-a la Expoziţia Judeţeană de Arte Vizuale de la Palatul Copiilor Sibiu, secţiunea pictură pe sticlă
   – Popa Andreea- Maria, clasa a IV-a, la Concursul Naţional de creaţie literară şi plastică „Universul Copilăriei” Balş

    Locul II– Vintilă Alina, clasa a VIII-a la Festivalul Naţional „ Bucuria Primăverii- Bucuria Învierii ” de la Clubul Copiilor Săbăoani, secţiunea pictură
              – Şoaită Ovidiu, clasa a III-a la Concursul Judeţean de creaţie plastică şi literară „ Sfânta Sărbătoare a Învierii văzută prin ochi de copil ” de la Biblioteca ASTRA Sibiu
            – Şoaită Ovidiu, clasa a III-a la Olimpiada de „Meşteşuguri artistice tradiţionale” de la Avrig, secţiunea pictură pe sticlă
            – Comăniciu Alexandru, clasa a III-a la Concursul Naţional de creaţie literară şi plastică „Universul Copilăriei” Balş
    Locul III– Gligor Denisa, clasa a V-a şi Şoaită Ovidiu, clasa a III-a, la Concursul Naţional „ Lumină şi culoare ”, Şcoala Căiuţ, secţiunea felicitări
         – Micu Delia, clasa a VI-a, la Festivalul Naţional „ Bucuria Primăverii- Bucuria Învierii ” de la Clubul Copiilor Săbăoani, secţiunea grafică
        – Gligor Denisa, clasa a V-a, Concursul Naţional „Unirea Principatelor Române”, Girov- Neamţ, secţiunea desen
Menţiuni– Prodea Ionuţ, clasa a III-a, la Concursul Naţional „ Lumină şi culoare ”, Şcoala Căiuţ, secţiunea felicitări
     – Micu Cornel, clasa a V-a, la Concursul Naţional „Unirea Principatelor Române”, Girov- Neamţ, secţiunea desen
     – Dragoş Raluca, clasa a III-a, la Concursul Naţional „ Florile- picuri de rai ”, Şcoala Beceni
     – Comăniciu Andrei, clasa a III-a la Concursul Naţional de creaţie literară şi plastică „ Universul Copilăriei ” Balş
      – Şoaită Ovidiu, clasa a III-a la Concursul Naţional de creaţie literară şi plastică „ Universul Copilăriei ” Balş

Matematică
    Locul I – Vintilă Alina, clasa a VIII-a la Concursul Naţional Cangurul faza pe judeţ
    Locul III – Turcu Alina, clasa a VIII-a la Concursul Naţional Cangurul faza pe judeţ
    Locul X – Covaciu Denisa, clasa a VIII-a la Concursul Naţional Luminamathe, faza pe judeţ

    Menţiune– Revista şcolii „ Floare de colţ ” la Concursul Judeţean de Reviste Şcolare

 

Anul şcolar 2008- 2009

 Locul I- Dancu Diana- Maria, Grădiniţa Presaca la Concursul Judeţean de Folclor „ Moştenire din Bătrâni” de la Avrig, secţiunea solişti vocali
                 – Echipa masculină de handbal la faza zonală
                – Gligor Denisa, clasa a IV-a şi Mitea Florina, clasa a VI-a la Crosul Zonal Ocna Sibiului
 Locul II- Micu Ionuţ, clasa a IV-a la Concursul Judeţean de Folclor  „Moştenire din Bătrâni” Avrig, secţiunea solişti vocali
 Locul III– Concursul Judeţean de Folclor „ Moştenire din Bătrâni” de la Avrig, secţiunea grup vocal
                     Concursul Judeţean de Teatru Şcolar de la Mediaş la miniaturi
                     Micu Cornel, clasa a IV-a la Crosul Zonal, Ocna Sibiului
 Menţiune – Comăniciu Alexandru, clasa a II-a la Cenaclul „Primăvara în suflet de copil ”- pictură
                      – Gancea Irina, clasa a V-a la Concursul Judeţean de creaţie literară „ Ramuri ”, Mediaş
                     – echipajul şcolii la Concursul Judeţean de istorie dedicat împlinirii a 150 de ani de la Unirea Principatelor Române de la Şcoala „Regina Maria” Sibiu
                    – revista şcolii la Concursul Judeţean de Reviste şcolare Sibiu
 Premiul special la Concursul Judeţean de teatru şcolar pentru interpretare şi mesaj educativ, Mediaş
 Diplome de participare– Şoaită Ovidiu şi Comăniciu Alexandru din clasa a II-a la Cenaclul „Primăvara în suflet de copil” de la Mârşa, secţiunea pictură
           – Concursul Judeţean de teatrul şcolar de la Mediaş
           – Campionatul Judeţean de handbal, echipa de băieţii, Sibiu
           – Concursul Judeţean de reviste şcolare

 

Anul şcolar 2007- 2008

 Locul I– Micu Ionuţ, clasa a IV-a la Festivalul Folcloric „ Cânt şi joc în Mărginime” , Sălişte, secţiunea solişti vocali
 Locul II la Festivalul Folcloric „ Cânt şi joc în Mărginime” , Sălişte, grupul vocal
 Premiu Special– Dancu Diana- Maria, Grădiniţa Presaca la Festivalul Folcloric „Cânt şi joc în Mărginime” , Sălişte, secţiunea solişti vocali

  Menţiune– Micu Iuliana- Maria, clasa a II-a la Concursul Naţional Eurojunior
 Locul V– Tolciu Denisa, clasa a VIII-a la Crosul Şcolar Judeţean
 Locul I- Gancea Victor, clasa a VIII-a la Concursul Zonal de tenis de masă la simplu
 Diplomă de participare– revista şcolii la Concursul Judeţean de reviste şcolare
                                                   – Festivalul Judeţean de Teatru Şcolar de la Copşa Mică

 

Anul şcolar 2006-2007

 Menţiune– Tolciu Adela, clasa I la Concursul Naţional Eurojunior
                      – Vezan Adela, clasa a IV-a şi Crăciun Nicolae, clasa a V-a la Concursul Naţional Proeducaţia, secţiunea Libria
Diplomă de participare– revista şcolii la Concursul Judeţean de reviste şcolare
                 – Natea Teodor, clasa a VII-a la Cenaclul „ Primăvară în suflet de copil ”– Mârşa, secţiunea creaţie literară

 

Anul şcolar 2005-2006

 Menţiune– Răulea Florin, clasa a VII-a la Concursul Naţional Eurojunior
                      – Voicu Anamaria, clasa a II-a la Concursul Naţional Eurojunior
                      – Voicu Alexandru, clasa a V-a la Concursul Naţional Proeducaţia, secţiunea Libria
                      – Echipajul şcolii la Concursul judeţean de fizică şi chimie „Impuls perpetuum” – Sibiu
 Locul III– Gancea Victor,clasa a VI-a la Concursul Zonal de tenis de masă la simplu

 

Anul şcolar 2004-2005

 Menţiune– revista şcolii la Concursul Judeţean de reviste şcolare
 Locul IV– Zeriu Mihai, clasa a IV-a ( Şcoala Presaca ), la Concursul de matematică Cangurul, etapa pe judeţ
 Locul III– Berea Siviu şi Gancea Victor, clasa a V-a, la Concursul Zonal de tenis de masă la dublu

 

Anul şcolar 2003-2004

 Locul III la Festivalul Judeţean de Folclor „ Moştenire din Bătrâni ” Avrig- echipa de fluieraşi

 Diplomă de participare la Festivalul Judeţean de Folclor „ Moştenire din Bătrâni ” Avrig şi Concursul Judeţean de dans modern

 Mitea Adela, clasa a VII-a, calificată la faza naţională a concursului de matematică, Cangurul